Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Nezkrocená Brazílie

cestopisná přednáška
Datum: Pondělí 6. února 2017 v 18:00 hodin
Místo: Městské kino Chrudim

KOUZELNÁ PLANETA

VELMI ÚSPĚŠNÝ, NEJBOHATŠÍ A NEJPESTŘEJŠÍ CESTOVATELSKO-GEOGRAFICKÝ PROJEKT PRO ŠKOLY A VEŘEJNOST AUTORŮ KATEŘINY & MILOŠE MOTANI

Předprodej vstupenek v Divadle Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h nebo v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, PO-PÁ 8-12, 12:30-16, SO 8-12. Online předprodej je k dispozici na uvedeném odkazu.

Na naší náročné cestě nás čeká krásné a nebezpečné město RIO DE JANEIRO – zaoblené kopce, Cukrová homole, socha Ježíše Krista, pláž Copacabana, chudinské čtvrtě favely a pestrobarevné grafity.

Poté se vydáme do bažinaté oblasti PANTANAL hledat vzácného papouška ARU HYACINTOVÉHO. Uvidíme spousty dalších nejrůznějších ptáků, pestrobarevné papoušky, objevíme strom plný TUKANŮ.

Budeme lovit na udici i DRAVÉ PIRANĚ. Zuby na nás vycení všudypřítomní kajmani. Spatříme divokého MRAVENEČNÍKA, podivné KAPYBARY - "vodní prasata", prasátka pekari, nosály, šikovné opice malpy, plaché tapíry, lišky i malého ocelota. Několik dní budeme hledat vzácné opičky LVÍČKY ZLATÉ.

Ochutnáme pravé churrasco – výborné maso na grilu. Uvidíme, jak se pěstuje cukrová třtina, maniok, bavlna, káva a kakao. Nevynecháme ani pravé brazilské RODEO, ani fotbal. Navštívíme také stará barevná koloniální města i moderní hlavní město Brasília.

S nosály v patách prozkoumáme důkladně vodopády Iguaçu – nejmohutnější vodopády na světě. V oblasti Bonita pak budeme obdivovat neskutečný PODVODNÍ SVĚT, mezi barevnými rybičkami si budeme připadat jak v akváriu. Slaníme se i do 72 metrů hluboké tajuplné JESKYNĚ.

Krátce před karnevalem nás však skolí nebezpečná nemoc horečka DENGUE. Nejsilnějším lékem je sama nezkrocená Brazílie – barevná, veselá, dravá, divoká a roztančená. SAMBA, nekonečné hodiny hudby a tance nás nakonec postaví na nohy.

Na naší třetí brazilské cestě pronikneme do srdce AMAZONIE, kde hned na druhý den zažijeme něco vskutku hrozného! Poté však přecejen pokračujeme v naší plánované cestě.

Lodí poplujeme po ohromné řece Amazonce, setkáme se s amazonskými INDIÁNY, prozkoumáme hluboký prales. Uvidíme roztomilého lenochoda, obrovskou ANAKONDU a různé opice. Zaplaveme si dokonce s divokými RŮŽOVÝMI DELFÍNY! Poté prozkoumáme různorodé a úchvatné brazilské pobřeží. Necháme se strhnout rytmickou brazilskou hudbou a tancem. Zažijeme další nevšední příběhy.