Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

PRINCIP NÁHODY • Simon Stephens

PODZIM 2017 - DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ A
Datum: Úterý 12. prosince 2017 v 19:00 hodin
Místo: Divadlo Karla Pippicha

PODZIM 2017 - DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ A

Předprodej vstupenek v Divadle Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h nebo v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, PO-PÁ 8–12 a 12.30–17 h, SO-NE 9–12 a 12.30–17 h. Online předprodej je k dispozici na uvedeném odkazu.

Žena z ničeho nic políbí cizího staršího muže. Je to náhoda? Netradiční příběh lásky, která vykvete tam, kde by to nikdo nikdy nečekal. Herecký duel Aleny Mihulové a Jana Vlasáka.

Režie: Vít Vencl

Uvádí Divadlo Ungelt, Praha

 

Vážení diváci, 

Princip náhody je hluboce lidská hra. Nabízí příběh, vztahy, charaktery a herecky vděčné jevištní situace. To je přesně to, co mám na divadle rád a co od divadla očekávám. Vítejte v hledišti, dámy a pánové! 

Milan Hein, umělecký ředitel Divadla Ungelt

 

Princip náhody vznikl na zakázku Manhattan Theatre Clubu v New Yorku, kde také měl světovou premiéru pod původním názvem Heisenberg.

Drama sice v sobě kumuluje téměř všechna témata, která kdy ve svých hrách Stephens předestřel, ale z formálního hlediska se vymyká všemu, co kdy napsal.

Stephensovi rozhodně nejde o slova, která si postavy říkají, ale jako každému dobrému dramatikovi mu jde o to, co za těmi slovy skrývají – nezabývá se proto minulostí postav, zabývá se tím, čeho chtějí vyprávěním své minulosti postavy dosáhnout, a čeho tím v daný okamžik reálně dosahují.

Autor text v originále pojmenoval po proslulém fyzikovi, držiteli Nobelovy ceny Werneru Heisenbergovi (1901–1976), jehož přínos (mimo jiné) spočíval v objevení, definování a popsání principu neurčitosti (odtud také alternativní český název Princip náhody).

Pavel Ondruch, Divadlo Ungelt

Změna programu a termínu vyhrazena