Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Slavoj & BEAU4

koncert
Datum: Pátek 28. dubna 2017 v 18:00 hodin
Místo: Muzeum barokních soch

Předprodej vstupenek v Divadle Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h nebo v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, PO-PÁ 8-12, 12:30-16, SO 8-12. Online předprodej je k dispozici na uvedeném odkazu.

Chrudimský Pěvecký sbor Slavoj pořádá společný koncert s nizozemským flétnovým kvartetem Beau4.

Nizozemský flétnový kvartet BEAU4 je nyní na turné po Česku a těšit se můžete na velmi netradiční repertoár od klasické hudby až po moderní skladby a jazz. Právě prostory Muzea barokních soch slibují ve spojení sborového zpěvu a flétnového kvarteta velmi nevšední zážitek.

Pojmenovaní Beau4 je slovní hříčka odvozena od Beaufortovy stupnice, díky níž lze odhadnout, potěší-li nás mírný vánek, nebo se máme skrýt před silným orkánem. Flétnový kvartet Beau4 má stejně tak velmi pestrou škálu repertoáru, od skladeb poetických až po monumentální a výbušné kompozice. Uklidňující basové flétny mnohdy vedou svár s hysterickými příčnými flétnami a pikolami.

Členy kvartetu Beau4, jenž byl založen roku 2013, jsou Lucie van Eeden (Novotná), Wouter van Breugel, Rogier de Pijper a Elisah Schwarz van Noorloos. Tito mladí muzikanti se potkali při společných studiích na Akademii múzických umění v holandském Tilburgu. Vedle koncertování se věnují i pedagogické činnosti, vydáváním nových flétnových metod, sólové dráze a pořádáním flétnových kempů pro děti i dospělé.

Chrudimský pěvecký sbor Slavoj bude už na přátku dubna účinkovat též na pardubickém Festivalu pěveckých sborů a rovněž v Chrasti, kde 9. dubna společně s Chrudimskou komorní filharmonií předvede Otčenáš Leoše Janáčka. Více informací o jarních akcích Slavoje najdete na stránkách www.slavojchrudim.cz.

 

Fotogalerie