Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Do Polska s Pohodáři

cestopisná přednáška
Datum: Úterý 19. prosince 2017 v 18:00 hodin
Místo: Městské kino Chrudim

PŘEDSTAVÍME VÁM POLSKO, JAK HO NEZNÁTE.

Předprodej vstupenek v Divadle Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h nebo v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, PO-PÁ 8–12 a 12.30–16 h, SO 8–12 a v Městském kině Chrudim, 1 hodinu před představením. Online předprodej je k dispozici na uvedeném odkazu.

Agentura POHODÁŘI z Pelhřimova připravila audiovizuální program z cest zakladatele agentury, Martina Dufka, doplněné o jeho živé vyprávění: 

  • procestujete 8 vojvodství z celkových 16, 
  • uvidíte názorově nezávislý pořad o zemi kříže (… katolické podstatě Polska a papeži Janu Pavlu II.),
  • o polském podzemí (… gigantických solných dolech, Hitlerových podzemních komplexech na vývoj a výrobu tajných zbraní a rezidencích fašistických pohlavárů i tajemném hradu Krzyżtopór),
  • o divočině (… zubrech, objevených prehistorických dinosaurech a národních parcích na hranicích s Běloruskem a kolem Gdaňska),
  • o srdci (… skvělých a zajímavých lidech, kteří nás Polskem provázeli). 

Když položím otázku, co polského znáte? Děti řeknou večerníčky Bolka a Lolka, starší si třeba pamatují filmy Henryka Sienkiewicze Pouští a pralesem nebo Quo vadis. Milovníci klasické hudby milují Fryderyka Chopina.

Současné Polsko je ale o něčem úplně jiném. Autor pořadu Martin Dufek říká, že je to země tak velká, že si zde každý najde to, co ho zajímá. Přijďte se podívat a pravděpodobně do ní dřív nebo později vyrazíte. Už třeba i kvůli tomu, že jako přísně nábožensky založená je bezpečnější než většina zemí světa.

Doba trvání pořadu 85 minut, digitální projekce s živým komentářem.