Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

XIII. chrudimská muzejní noc

Datum: Pátek 26. května 2017 v 17:30 hodin
Místo: Muzeum barokních soch

29.5.2017 - 5.00 hod. - na všem stále pracujeme. Uvidíte rozsáhlejší fotogalerii.

28.5.2017 5.00 hod. - dnes se věnujeme až do večerních hodin pouze a jenom XIII. chrudimské muzejní noci. Nakonec jsme videa rozdělili do samostatných celků. Uvidíte tedy 3 videa a to po jednom z každého muzea.

Máte rádi historii a tajemno, rádi objevujete nové věci a rádi si hrajete?

Pokud jste odpověděli ano, pak rozhodně nesmíte chybět na letošní XIII. chrudimské muzejní noci. Celá „noc“ se bude nést v duchu známého rčení Kdo si hraje, nezlobí – nemusíte se obávat, u nás je program pro všechny generace, ne jen pro nejmenší. Pro návštěvníky je připravena celá řada zábavně naučných úkolů, které zájemce přivedou ke kýžené odměně. V expozici i v přilehlých klášterních zahradách budou umístěny hry, při kterých si procvičíte smysly. Na programu bude i zcela nové a netradiční loutkové představení LS Ahoj a mnoho dalšího. Ani nepřízeň počasí nás nezastaví, máme připraveno několik variant programu. Těšíme se na Vás, přijďte, a když budete mít štěstí, možná se potkáte i s původními obyvateli kláštera a kdo ví, třeba „narazíte“ i na jinou známou osobnost.

od 18 do 24 hodin

v 17.30 / 18.30 / 19.30 hodin
Jak Kapucín vyhnal strašidla z muzea – Zcela nové a jedinečné stínové divadlo LS Ahoj – Představení o oblíbeném "muzejním strašidle" a jeho hrdinském činu nejen pro nejmenší.

od 20.00 hodin
Muzejní stroj času – přeneste se s námi zpátky v čase a vydejte se na dobrodružnou výpravu, při které se osobně seznámíte se známými postavami naší historie. Správně je určete, zodpovězte jejich "záludné" otázky a odměna vás nemine.  U nás se nebudete nudit ani mezi jednotlivými představeními – Tradičně jsou pro návštěvníky připraveny zábavně naučné hry a kvízy, mohou se podívat do běžně nepřístupných míst muzea, a pokud budou šikovní, čeká je i "něco na zub".

od 22 hodin
Promítání dokumentu Svatý Petr a papežské baziliky Říma
na velkoformátovém plátně v nádherném prostředí Muzea barokních soch

 

 

Fotogalerie