Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Předsilvestrovská prémie • VOSK Praha

Chrudimské hudební pátky – podzim 2017
Datum: Pátek 29. prosince 2017 v 19:00 hodin
Místo: Velký sál Muzea

Video - ukázka z koncertu

V programu hudba od renesance k dnešku – vážná, ale zejména nevážná…

Předprodej vstupenek v Divadle Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h nebo v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, PO-PÁ 8–12 a 12.30–17 h, SO-NE 9–12 a 12.30–17 h. Online předprodej je k dispozici na uvedeném odkazu.

Prodej vstupenek v Informačním centru do středy 20. prosince 2017, v pokladně Divadla Karla Pippicha do čtvrtka 21. prosince.

Vstupenky na koncert VOSK Praha lze zakoupit i před koncertem.

825. chrudimský hudební večer

UMĚLECKÝ VEDOUCÍ - JAN ZAPLETAL

Vokální skupina VOSK

Vokální skupina VOSK byla založena jednoho pražského příjemně podzimního podvečera roku 2006, přesněji řečeno v pondělí 9. října 2006 mezi půl osmou a tři čtvrtě na devět večer. Pod vedením svého předsedy Marka Řady a sbormistrů Davida Nykla a Jana Zapletala nyní VOSK sdružuje více než tucet bývalých i současných dlouholetých členů pražského chlapeckého sboru Pueri gaudentes. Členové VOSKu pilně zkouší v Karlínském spektru DDM Hl. m. Prahy a pořádají pravidelná soustředění i jiná společenská setkání.

Repertoár zahrnuje pestrou škálu skladeb od středověkých madrigalů inspirovaných kurtoazní lyrikou až po skladby posledních dvou století odkazující na bohatost lidové tvorby tuzemské (Antonín Dvořák, Leoš Janáček) i exotických krajů, např. Maďarska (Lájos Bardos, Béla Bartók) nebo Estonska (Veljo Tormis).

Důležitou roli v repertoáru VOSKu zaujímá tvorba soudobá (Zdeněk Lukáš, Jan Vičar, Jiří Teml, Vytautas Miškinis, Benjamin Britten, Morten Lauridsen), duchovní (Petr Eben, Francis Poulenc). Několik skladeb bylo zkomponováno přímo pro vokální skupinu (Valentina Shuklina, Jan Dušek, Eduard Douša); VOSK se zároveň snaží aktivně tuto skladatelskou činnost podporovat. 

VOSK vydal na podzim 2010 studiové CD pod názvem „Galantně-negalantně“, které obsahuje průřez vokálních skladeb moderní „klasické“ hudby 20. a 21. století.

Fotogalerie