Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

VARY V CHRUDIMI - Dvojitý milenec

kino
Datum: Pátek 14. července 2017 v 20:00 hodin
Místo: Městské kino Chrudim

Přijďte na to nejlepší z letošního karlovarského filmového festivalu a k tomu si vychutnejte výborné oplatky, Mattoni, Becherovku, pivo Karel nebo jelenní medailonky. Těšíme se na Vás.

Předprodej vstupenek v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, PO-PÁ 8–12 a 12.30–17 h, SO-NE 9–12 a 12.30–17 h a v Městském kině Chrudim, 1 hodinu před představením. Online předprodej je k dispozici na uvedeném odkazu.

Letos se můžete těšit na chytrou americkou romantickou komedii podle skutečného příběhu Pěkně blbě, francouzský psychoerotický thriller Dvojitý milenec a mladý odvážný debut z berlínského prostředí Axolotl Overkill.

Čtvrtek 13. července ve 20 h • Pěkně blbě

Komedie / romantický / USA / 2017 / 119 min / titulky
Režie: Michael Showalter
Hrají: Holly Hunter, Zoe Kazan, Ray Romano, Kumail Nanjiani, Aidy Bryant, Bo Burnham, Adeel Akhtar

Kumail je stand-up komik, příležitostný řidič Uberu a největší fanoušek Akt X. Emily studuje psychologii, má skvělý smysl pro humor a rozhodně se teď nechce vázat. Alespoň do chvíle, než vyrazí na večer stand-up komiků. Duchapřítomný Kumail Emily okamžitě padne do oka, a i když oba tvrdí opak, brzy je jasné, že nepůjde jen o záležitost na jednu noc. Nadějně se rozvíjející vztah ale naruší záhadná nemoc, která Emily uvrhne do umělého spánku. Teprve v nemocnici se potkává Kumail s jejími svéráznými rodiči, kteří se přes počáteční nedůvěru s Kumailem postupně sbližují, což generuje řad u zábavných situací.

Chytrá romantická komedie z produkce Judda Apatowa (40 let panic, Zbouchnutá) vypráví skutečný příběh populárního amerického komika, který ve filmu hraje sám sebe, a stala se na festivalu Sundance diváckým hitem. 

Pátek 14. července ve 20 h • Dvojitý milenec 

Drama / thriller / Francie / 2017 / 107 min / titulky
Režie: François Ozon
Hrají: Marine Vacth, Jérémie Renier, Jacqueline Bisset, Myriam Boyer, Dominique Reymond

Chloé, mladá křehká žena se sklony k depresím, začne docházet na psychoterapii a bezhlavě se zamiluje do svého psychologa Paula. Poté, co se milenci sestěhují, začne Chloé zjišťovat, že v Paulově minulosti něco nehraje, až objeví existenci jeho jednovaječného dvojčete. Proč Paul přede všemi skrývá, že má bratra? Jaké dávné tajemství je spojuje a rozděluje? A jde skutečně o dvojče, nebo jen o promyšlenou lež, kterou se Paul snaží zakrýt druhý život svého temnějšího já?

Erotikou prosycený thriller z tvůrčí dílny zkušeného francouzského režiséra Françoise Ozona je promyšlenou filmařskou poctou legendárním snímkům jako Rosemary má děťátko, Příliš dokonalá podoba nebo Základní instinkt.

Sobota 15. července ve 20 h • Axolotl Overkill

Drama / Německo / 2017 / 94 min / titulky
Režie, předloha (kniha): Helene Hegemann
Hrají: Jasna Fritzi Bauer, Arly Jover, Laura Tonke, Mavie Hörbiger, Nikolai Kinski, Julius Feldmeier

Šestnáctiletá Mifti žije v Berlíně, kde vymetá večírky, experimentuje s drogami a sexem a kašle na školu. Dospělí, které potkává, jí přijdou zoufalí. Ti si o ní na oplátku rádi myslí, že je moc drzá, často zbytečně smutná a bezhlavě zamilovaná. Dospělí zoufalci se totiž nechtějí zabývat podstatou věci.

Mifti ví, že je na všechno na celém světě sama. Ať už tahle fráze znamená cokoliv. Je na tom stejně jako vodní dráček axolotl, který přežije všechno a s každou zkušeností se stává někým novým.