Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

OZVĚNY EKOFILMU

Datum: Středa 26. dubna 2017 v 17:00 hodin
Místo: Městské kino Chrudim

Vstup volný.

od 17 do 22 hodin
Městské kino Chrudim – vstup zdarma

17.00 – 17.15
 Juan a mráček 

(Španělsko, animovaný)
Juan je dítě bez kamarádů. La Nube je mrak, který nemá mezi ostatními mraky žádné přátele. Ti dva se najdou a stanou se přáteli. Juan však vyroste a ztratí se v šedivém světě dospělosti.

 

17.15 – 18.00 VÍTĚZ KATEGORIE HERITAGE
Malí lidé. Velké stromy.

(Rusko, dokumentární)
Pygmejové kmene Baka žijí v pralese, živí se jako lovci a sběrači, modlí se k duchům pralesa. Jejich stovky let stejný způsob života se pod tlakem kultury „velkého světa“ začíná měnit.
 

 18.00 – 18.55 DIVÁCKÁ CENA FESTIVALU
 Everglades – vodní divočina

(Německo, dokumentární)
Zapomeňte na typický obrázek temných močálů přírodní oblasti Everglades. Ve skutečnosti ji tvoří mělká křišťálově čistá řeka. Přijměte pozvání do zvláštní, neklidné, vodou prostoupené divočiny.

 
 19.00 – 20.00 CELKOVÝ VÍTĚZ FESTIVALU
 Muž, jenž zastínil hory

(Indie, dokumentární)
Portrét prvního a také nejvýznamnějšího novodobého indického ekologa. Svůj život zasvětil nejen boji za ochranu lesů, ale také boji za společenskou důstojnost a politickou emancipaci.

 
 20.10 – 20.20 VÍTĚZ KATEGORIE KRÁTKÝCH FILMŮ
 Toxické příběhy (Bolívie, animovaný)

Soubor pěti krátkých povídek ironicky popisuje destruktivní chování člověka jako největší ohrožení lidského druhu. Nebo je to jeho hloupost?

 

 20.20 – 22.00 CENA PREZIDENTA FESTIVALU
 Zelení mušketýři

(Litva, dokumentární)
Příběh o skupině mladých lidí v Litvě, kteří koncem 80. let minulého století založili přední ekologickou organizaci „Atgaja“ a pořádali protesty proti sovětské hegemonii. Film je strhujícím příběhem o zakladateli a vůdci této organizace, kterým byl Saulius Gricius, bojovník a idealista, jehož charakter a schopnosti daleko přesahovaly běžný průměr.
www.ekofilm.cz , www.facebook.com/ekofilmwww.instagram.com/ekofilm/