Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

EKOTOPFILM

Datum: Čtvrtek 6. dubna 2017 v 16:00 hodin
Místo: Městské kino Chrudim

EKOTOPFILM • MEZINÁRODNÍ FESTIVAL FILMŮ O TRVALE UDRŽITELNÉM ROZVOJI • NEJLEPŠÍ FILMY O ŽIVOTNÍM PROSTŘEDÍ Z CELÉHO SVĚTA.

Oceněné dokumentární filmy o krásách přírody, záhadách lidského zdraví, neobvyklých způsobech života a překvapivých řešeních klimatických změn přiváží Ekotopfilm.

Veškerý program festivalu je zdarma.

V říjnu proběhl v Praze úplně poprvé festival Ekotopfilm, na kterém mezinárodní porota vybrala z 81 dokumentárních filmů z 23 zemí a 6 kontinentů ty nejlepší. Ty teď přijíždí i do Chrudimi. Co vás čeká? Snímky, které ukazují krásu a bohatost přírody z celého světa, přinášejí nejnovější vědecké poznatky a nabízejí překvapivá řešení klimatických problémů.

V pozoruhodném dokumentu Lidské tělo: mikroskopické safari se vydáte na výlet za exotickými tvory, nikoli ovšem v přírodě, ale přímo v našem těle. I u přírodopisného filmu se člověk může zasmát! To dokazuje snímek Yellowstone, který přináší jedinečné zábavné záběry zvířat a nadchne hlavně špičkovou filmařskou technikou, díky níž máte pocit, jako byste se vskutku ocitli uprostřed divoké přírody. Dechberoucí je i snímek našeho slovenského porotce Pavola Barabáše o domorodém africkém kmenu Suri, ve kterém máte pocit, že jste se ocitli v jiné době na jiné planetě a ne v 21. století. Zábavná lifestylová road movieVaření z odpadu, kterou provází sympatický kuchař David, zase ukáže, jaké delikatesy se dají uvařit ze zbytků potravin, které bychom běžně vyhodili. Kratší slovenský dokument Klimatická chyba nabídne efektivní řešení, jak si poradit s klimatickými změnami.

Těšíme se na Vás!

Vstup zdarma