Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

ALL´ OPERA v Městském kině • CARMEN

Datum: Úterý 17. října 2017 v 20:00 hodin
Místo: Městské kino Chrudim

Předprodej vstupenek v Divadle Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h nebo v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 469657821, PO-PÁ 8–12 a 12.30–16 h, SO 8–12 a v Městském kině Chrudim, 1 hodinu před představením. Online předprodej je k dispozici na uvedeném odkazu.

V nadcházející sezóně bude do českých kin přenesena operní série All’Opera z nejslavnějších italských operních scén. Sezóna obsahuje šest špičkových oper a jedno baletní představení. Během sezóny navštívíme operní domy v Římě, Bologni a chybět samozřejmě nebude ani věhlasná milánská La Scala. Zajímavým lákadlem bude zajisté hned první opera Carmen, která se odehraje pod širým nebem v kulisách antické památky v Římě.

Hvězdnému pěveckému obsazení jednotlivých oper bude vévodit Anna Netrebko, jakožto jedna z největších operních osobností současnosti a režie jednoho z titulů se ujme oscarová režisérka Sofia Coppola (Ztraceno v překladu, Oklamaný).

Opera / Itálie / 2017 / 190 min / anglické titulky

Všechny tituly budou provázeny anglickými titulky a podrobným tištěným diváckým programem v češtině.

Populární opera Carmen z pera George Bizeta se dostala do rukou argentinského režiséra Valentina Carrasca a jako dirigenti se jí ujali Jesús López-Cobos a Jordi Bernàcer. V hlavních rolích se objeví hvězdy současné opery – Veronica Simeoni a Rosa Feola. Opera Carmen bude v kinech k vidění ve 4K kvalitě obrazu a v kulisách římské významné památky pod otevřeným nebem půjde o neopakovatelný zážitek.

Carmen - satelitní přenos záznamu ve 4K z Opera Theatre, Řím (Caracallovy lázně - pod širým nebem).

Carmen: Veronica Simeoni
Don: Josè Roberto Aronica
Escamillo: Alexander Vinogradov
Micaëla: Rosa Feola

Dirigent: Jesús López-Cobos a Jordi Bernàcer
Režie: Valentina Carrasco

Orchestra and Chorus