Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Perníková chaloupka

pohádka pro děti
Datum: Pátek 23. června 2017 v 17:00 hodin
Místo: Spolkový dům

POZOR! - PŘEDSTAVENÍ JE ZRUŠENO. NÁHRADNÍ TERMÍN BUDE V ZÁŘÍ - UPŘESNÍME.

Předprodej vstupenek v Divadle Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h nebo v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, PO-PÁ 8-12, 12:30-17, SO-NE 9-12, 13:30-17. Online předprodej je k dispozici na uvedeném odkazu.

Vstupenky jsou bez určení míst v hledišti.

Chrudimská beseda uvádí klasickou pohádku Václava Renče O perníkové chaloupce. 

Tato inscenace měla svou první premiéru téměř před 25 lety na scéně Národního divadla v Brně v režii Zoji Mikotové, kde se v jejím obsazení vystřídala řada známých hereckých osobností jako například Zuzana Slavíková, Jan Grygar a další. V posledních letech se v hereckém obsazení pohádky objevil Miroslav Novotný, který přenesl její realizaci na scénu chrudimského Divadla Karla Pippicha, kde jí můžete se svými dětmi shlédnout a odnést si zážitek z klasického pojetí tohoto známého pohádkového tématu. 

Perníková chaloupka v našem zpracování zahrnuje jak činohru, tak i loutkoherectví a spousta dalších překvapivých divadelních prvků. Je určena všem dětem i rodičům, kteří se rádi setkají s příběhem Jeníčka a Mařenky, nebojí se Ježibaby a sbíhají se jim sliny na voňavý perníček.

Režie: Zoja  Mikotová.  
Scéna: Jakub Skřepský, Karolína Jansová.  
Hrají: Miroslav Novotný a Kristýna Kudrnáčová. 

Vstupné: 40 Kč