Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

La Scala v Chrudimi • ANDREA CHÉNIER

opera
Datum: Čtvrtek 7. prosince 2017 v 18:00 hodin
Místo: Městské kino Chrudim

Předprodej vstupenek v Divadle Karla Pippicha, tel. 603881003, PO-ČT 14–18, PÁ 14–17 h nebo v Turistickém informačním centru Chrudim, tel. 773993333, PO-PÁ 8–12 a 12.30–16 h, SO 8–12 a v Městském kině Chrudim, 1 hodinu před představením. Online předprodej je k dispozici na uvedeném odkazu.

V nadcházející sezóně bude do českých kin přenesena operní série All’Opera z nejslavnějších italských operních scén. Sezóna obsahuje šest špičkových oper a jedno baletní představení. Během sezóny navštívíme operní domy v Římě, Bologni a chybět samozřejmě nebude ani věhlasná milánská La Scala.

Živě přes satelit • Teatro alla Scala, Milán (zahajovací opera sezóny)

Opera / Itálie / 2017 / 155 min / anglické titulky

Diva 21. století Anna Netrebko se představí po boku svého manžela, Yusifa Eyvazova v prosincovém představení Andrea Chénier. Publikum v kinech po celém světě bude mít možnost si užít živě jednu z nejdůležitějších operních událostí sezóny – zahajovací večer v Teatro alla Scalla v italském Miláně. Opera Umerta Giordana se na světově proslulou scénu vrací po 32 letech a stejně jako tehdy, je i letos v rukou dirigenta Riccarda Chaillyho a režiséra Maria Martoneho.

Maddalena: Anna Netrebko
Andrea Chénier: Yusif Eyvazov
Carlo Gérard: Luca Salsi 

Dirigent: Riccardo Chailly
Režie: Mario Martone

Teatro alla Scala Choir and Orchestra